Schreibersit

Meteorický minerál nebo produkt blesku?

Vesmírný prostor je protkaný záhadami, které lidstvo během své existence stále nedokázalo rozluštit. Vedle neobjasněných záhad, kde si budeme muset vystačit pouze s teoriemi, jsou tu hmatatelné části skládanky, které dopadají na povrch naší domovské planety. Samozřejmě mám na mysli meteority. Záhady obecně mne už od dětství zajímaly a přesto, že již do kosmické mineralogie začínám pomalu pronikat, jsou pro mne meteority, jejich vznik, původ a složení stále velkou fascinací. Třetí článek na Runiverzu jsem se rozhodl věnovat minerálu Schreibersit, který se vyskytuje především v meteoritech.

Více zde...

Členství v I. M. C. A.

Moje cesta za členstvím v prestižní celosvětové asociaci sběratelů meteoritů https://imca.cc/ oficiálně začala dne 12. 6. 2022 podáním přihlášky. Zhruba o tři týdny později, dne 4. 7. 2022 mi byla doručena zpráva, že představenstvo odhlasovalo moji žádost.

Stal jsem se členem I. M. C. A č. 4043!!!


Více zde...  

Úvod do Runiverza

Úvodní článek na mém webu jsem se rozhodl věnovat často kladeným otázkám. Obecné povědomí o meteoritech a zajímavostech okolo nich je většině stále skryto. To je důvod, proč jsem se rozhodl na mém webu věnovat také článkům.


Více zde...